בדיקות פוליגרף הכוללות תשאול

מומחה הפוליגרף שלנו הינו חבר באיגוד בודקי הפוליגרף האמריקאי ובעל נסיון עשיר, בביצוע בדיקות פוליגרף.

היותו סגן ניצב (בדימוס), שכיהן במשטרה כראש המפלג לפשיעה מאורגנת ובטחונית, בלהב 433, מעניקה לבדיקות הפוליגרף ערך מוסף משמעותי של תשאול, הניתן כחלק אינטגרלי מהבדיקה ושופך אור רב על הנושא הנבדק בכלל ועל נושאים אחרים שעלו במהלך הבדיקה- בפרט.

בין היתר, ניתן לבצע בדיקות פוליגרף לצורך אימות גרסאות, בעת בוררות, לצורכי ביטוח, כבדיקות תקופתיות בארגון, בעקבות אירוע בארגון וכן ככלי לאבחון ומיון מועמדים לעבודה.

ממה מורכב הליך בדיקת פוליגרף מקצועי?

 • עיון בחומר רקע וניסוח שאלות מתאימות– לפני עריכת הבדיקה, על מומחה הפוליגרף המוסמך, בבואו לנסח את השאלות, לקבל את כל הנתונים הרלוונטיים לביצוע הבדיקה. הבנת מטרת הבדיקה, על בורייה, מתוך שיחה עם הלקוח והנתונים שנתקבלו.
 • שיחה מקדימה עם הנבדק– על בדיקת פוליגרף להיערך בחדר המשולל הסחות דעת ככל הניתן. בראשית הבדיקה, הנבדק נשאל שאלות הנוגעות לבריאותו הפיזית והנפשית, על-מנת לוודא שהינו כשיר לביצוע הבדיקה.
 • גרסת הנבדק– בשלב זה, מומחה הפוליגרף שואל את הנבדק מדוע הגיע ומקבל את גרסתו, באופן מלא וממצה.
 • ניסוח השאלות לבדיקה– הבודק עובר עם הנבדק על השאלות ומתאים אותן לשפתו ולשונו.
 • הבדיקה– על שאלות הפוליגרף להיות פשוטות, ברורות ולא ארוכות, כך שהנבדק יוכל להשיב עליהן תשובות חד משמעיות של כן או לא. לאחר-מכן, הבודק מחבר את הנבדק למכשיר הפוליגרף ובוחן את תשובותיו לשאלות השונות, על צג המחשב.
 • ניתוח הרישומים– עם סיום הבדיקה, מומחה הפוליגרף בוחן את ממצאי הבדיקה ומכין חוות דעת מפורטת באשר לתוצאותיה.

 

בדיקת פוליגרף ככלי לאבחון ומיון מועמדים לעבודה

שאלת הצורך בבדיקה, בעת אבחון ומיון מועמדים לעבודה, לעיתים שנויה במחלוקת – ארגונים שונים מעוניינים להציג עצמם כמקום עבודה המסביר פניו לעובד וחוששים מהדימוי הנוקשה שדבק בפוליגרף. ניסיוננו מלמד, כי כאשר פוסחים על בדיקת מהימנותו של המועמד, עשוי הנזק להיות רב מין התועלת.

אמינות או חוסר אמינות הן תכונות נסתרות. בעוד תכונות ויכולות אחרות ניתנות לאיבחון באמצעות ראיונות וכלים אחרים, הרי שאמינות לא ניתנת לאבחון בכלים המקובלים. חוסר אמינות מוסתר בקלות יחסית בשלבי המיון ובתהליך ההכשרה והחפיפה. מעילה באמון תתרחש כאשר העובד ירגיש בטוח בעצמו, יזכה לאמון, ידע שהפיקוח עליו מועט ויכיר את הפרצות בארגון.

זו אולי הסיבה לכך שבמקרים רבים התדהמה בארגון, בעת חשיפת המעילה, היא גדולה. במהלך הבדיקה, במסגרת תהליך מיון, נשאלות שאלות על עברו של המועמד, במטרה לגלות אם ביצע פעולות מנוגדות לנורמה, מתוך הנחה, המבוססת על מחקרים רבים, כי לאנשים שמועלים באמון יש נטייה לחזור על התנהגויות לא נורמטיביות.

הדרך המיטבית, לשמירה על איזון, בין הצורך להסביר פנים לעובד, לבין הצורך למנוע כניסת גורמים המסכנים את הארגון, היא קביעת סולם לרמת הסיכון והחשיפה בכל משרה. באופן כזה, ניתן להקל את תהליך המיון למשרות בעלות רמת סיכון או חשיפה נמוכים. לאחר קביעת הסולם, הקפידו כי מי שהתקבל לארגון ללא בדיקה, לא יוכל להתקדם למשרה בדרגת סיכון גבוהה יותר מבלי שעבר בדיקת פוליגרף.

 

 בדיקת פוליגרף בעקבות אירוע בארגון

כשמתרחשים אירוע פלילי או עבירה אתית בארגון, מצויים הארגון ומנהליו בסערה. באחת, הופכים עובדי הארגון בכלל, והעובדים אשר היו בקרבת האירוע בפרט, לחשודים. בתוך כך, עשויה להיווצר אווירה של חוסר אמון וחשדנות מצד ההנהלה כלפי העובדים.

בדיקת פוליגרף בעקבות האירוע, תאפשר לנקות מחשד עובדים, אשר להם לא הייתה יד במקרה ותסייע להנהלה או ליחידת הבקרה באיתור החשודים. תגובה מהירה, שתאפשר ביצוע בדיקות למקסימום עובדים במינימום זמן, עשויה לייעל את התהליך, לחדד את הממצאים ובעיקר תאפשר לארגון לשוב במהירות לשגרת עבודה בריאה.

בדיקת פוליגרף בעת בוררות

בדומה להליך משפטי, גם בעת בוררות עשוי להתעורר קושי לקבוע איזו מגרסאות הצדדים נכונה. הדבר מקבל משנה תוקף, כאשר העובדות המוצגות בגרסה אחת סותרות את העובדות בגרסה השנייה. באמצעות בדיקה, בעת הליך בוררות, ניתן לדעת באופן מדעי איזו מגרסאות הצדדים נכונה ובכך להביא להכרעה בהליך הבוררות.

אימות גרסאות ע"י בדיקת פוליגרף

אדם אשר היה עד בודד לאירוע או איבד אסמכתא כתובה להתרחשות או התחייבות כלשהי, עשוי למצוא עצמו חסר אונים במאמציו להוכיח כי הינו דובר אמת. בבדיקה ניתן לאמת גרסאות או להפריכן, במקום בו  לא ניתן לבצע זאת, באמצעים מקובלים אחרים.

מדוע כדאי לבחור בנו?
 • מקצוענות ודיוק– הגורם האנושי מהווה מרכיב מהותי באיכות הבדיקה ובדיוק ממצאיה. לפיכך, את בדיקות הפוליגרף בחברת W, מבצע מומחה פוליגרף, יוצא שירות הבטחון ובעל נסיון עשיר בביצוע בדיקות פוליגרף.
 • מגוון שפות– השירות של חברת W כולל אפשרות לביצוע הבדיקות, תוך תרגום סימולטני למגוון שפות.
 • מענה מהר ויעיל– במשרדי W ישנו חדר פוליגרף, הזמין לביצוע בדיקות בכל יום ובכל שעה. בנוסף, מומחה הפוליגרף שלנו יכול גם להיענות לקריאותיכם ברחבי הארץ. מאחר ולקבלה של תוצאות הבדיקה, קימת פעמים רבות, חשיבות עליונה, אנו עושים כל אשר לאל ידנו, על-מנת לספק את חוות הדעת תוך 24 שעות מסיום הבדיקה.
 • אתיקה מקצועית– מומחה הפוליגרף שלנו כפוף לכללי האתיקה של איגוד הפוליגרף הישראלי והאמריקאי.
 • התאמת הבדיקה ללקוח– לחברת W, חשוב להתאים כל בדיקה ובדיקה לצרכי הלקוח. לכן, ראשיתה של כל בדיקה בשיחה עם הלקוח, בה הוא נשאל למטרת הבדיקה ונסיבות המקרה. שאלות הבדיקה מנוסחות בהתאם, על-ידי מומחה הפוליגרף שלנו. לאחר סיום הבדיקה, מקבל הלקוח חוות דעת מפורטת, הכוללת את תוצאות הבדיקה ואף את התשאול שנערך.

 

W חקירות ובטחון
בדיקת פוליגרף
51star1star1star1star1star

חבילת שירותים


 
חקירות | חוקרים פרטיים | בדיקת פוליגרף | מעקבים | חוקר פרטי בגידות