איתור יורשים


כאשר אדם אהוב הולך מאיתנו ומשאיר אחריו ירושה, נושא חלוקת הירושה נחשב לאחד הנושאים המרכזיים ביותר, בשל הרצון לכבד את רצון המנוח, כפי שבא לידי ביטוי בצוואה שהשאיר אחריו.
איתור יורשים אינו משימה פשוטה, אך כאן נכנס לתמונה חוקר פרטי, המומחה בתחום חקירות של איתור יורשים. לעיתים, בני משפחה מתרחקים זה מזה, בעקבות סכסוכים או מתחים. ישנם מקרים בהם יורשים פוטנציאליים אינם מעוניינים כי ידעו אודות מקום הימצאם. במקרה כזה, היורשים הנוכחים צריכים לעשות מאמצים על מנת לאתר את אותם יורשים פוטנציאליים, וזאת במטרה להימנע מחילופי האשמות, בדבר הסתרת הצוואה.

חברת W חקירות ובטחון הינה חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום חקירות פרטיות בנושא הנ"ל.

מה קורה במקרה בו אין צוואה כתובה?

לעיתים ישנם מצבים בהם אין צוואה כתובה ומאושרת על ידי עורך דין ונוטריון. נשאלת השאלה, מה הדין במצב זה, לגבי איתור יורשים. במקרה כזה, על מנת לקיים את צו הירושה, אותם יורשים צריכים להציג הוכחות כי אין ילדים או קרובי משפחה אחרים, אשר באים לפניהם בקבלת הירושה. לא משנה היכן הם נמצאים, ללא ההוכחה האמורה, אי אפשר להוציא לפועל את צו הירושה.

כיום ניתן למנות מספר סוגים של יורשים:

  • יורשים מתוקף צוואה
  • יורשים מטעם החוק
  • יורשים שאינם מודעים לזכויות שלהם

לפי החוק, יורשים אשר אינם מודעים לזכויות שלהם נחשבים ליורשים נעדרים ולכן יש צורך לבצע הליך בשם איתור יורשים. אותו הליך, אשר מתבצע במשרד חקירות, שינה את חייהם של רבים, אשר גילו כי הם זכאים לרשת סכומי כסף גדולים.

אילו מחלוקות קיימות בכל הקשור לחלוקת הירושה?

בעיה נוספת שקימת באשר לחלוקת הירושה, מתעוררת כאשר קימת צוואה אך אין דורשים לירושה. במקרה כזה, נכנס לתמונה חוקר פרטי מטעם חברתנו, המבצע חקירות איתור יורשים, במטרה למצוא את האנשים, אשר זכאים לקבל את הרכוש. זאת, על-מנת למנוע את אובדן הנכסים.

כיצד חוקר פרטי מסייע בפעולת איתור יורשים?

חוקר פרטי מטעם החברה נכנס לתמונה בעת הליך איתור יורשים. המשימה שלו היא להפעיל את כל הכלים אשר עומדים לרשותו על מנת למצוא את היורשים. להלן מספר דרכים אשר באמצעותן ניתן לאתר את היורשים:

  • זיהוי צוואות: אם בעבר היה ניתן להגדיר את המעשה של זיוף צוואות כמקרה נדיר, הרי כיום זה כבר לא כך. המשימה העומדת בפני חוקר פרטי הינה להוכיח את אי אמינותה של הצוואה וכן למצוא את הצוואה המקורית ולהוכיח את אמינותה.
  • זיהוי כתב יד:  לא כל האנשים מגיעים לעורך דין על מנת לחתום על הצוואה. ישנן צוואות רבות אשר נמצאות במגירה שנים רבות וכאשר מגיעה השעה לפתוח את הצוואה קשה מאד לקרוא את כתב היד. חוקר פרטי צריך להוכיח את האמינות של כתב היד וזאת באמצעות סיוע של גורמים מומחים, כגון גרפולוגים.
  • איתור הצוואה הנכונה: לאחר שהחוקר הוכיח כי הצוואה אינה אמיתית, תפקידו הוא למצוא את הצוואה הנכונה, על מנת לאתר את היורשים. לצורך כך, חשוב מאד לשוחח עם האנשים שהיו קרובים לאדם, על מנת לדעת למי הוא היה יכול להוריש את הרכוש שלו.

03-629-4000

office@w-isc.com

הברזל 24 רמת החייל, תל אביב

 
חקירות | חוקרים פרטיים | בדיקת פוליגרף | מעקבים | חוקר פרטי בגידות