משרד חקירות

כמעט 200 שנה אחרי שהצרפתי יוג'ין פרנסואה וידוק ייסד משרד חקירות ולמעשה היה החלוץ הראשון בתחומו – ההשפעות שלו על האיכות של החקירות ממשיכה להיות ניכרת כיום.

משטרת צרפת עצרה את וידוק, שנחשב לאבי הקרימינולוגיה וניסתה לסגור לו את המשרד, אבל לשווא, ואזרחים בכל העולם כיום צריכים להודות לו על הנחישות שלו להתגבר על השמרנות של כוחות אכיפת החוק במאה ה-19.

חקירות פרטיות רלוונטיות גם כיום לאזרחים רבים שאינם יכולים או אינם רוצים לפנות לרשויות בשביל לפתור בעיות. אז מתי כדאי ליצור קשר עם משרד חקירות ? ערכנו עבורכם רשימה.

במקרה של גניבה או הונאה, רבים מעדיפים לוותר על הגשת תלונה במשטרה בשביל לפתור את הבעיה בצורה שקטה ודיסקרטית יותר. משרד פרטי יכול להשיג את כל הראיות הנחוצות כדי להתעמת עם החשוד ולהכריח אותו לפצות את הצד הנפגע כדי להימנע מאישומים פליליים.

חקירות משטרתיות, להבדיל, עלולות לייצר פרסום שלילי הן לצד הנפגע (חברה מסחרית, למשל) והן לצד החשוד, וכמובן שהחקירה עוברת משליטת האזרחים לשליטת הרשויות, בעוד שבחקירה פרטית הלקוח שהזמין את החקירה הוא שקובע את החוקים.

 כאשר רוצים לגלות אם בן או בת הזוג בוגדים בנו

אין טעם להתקשר למשטרה בשביל להתלונן על בגידה, למרות שעשויות להיות לה השלכות כלכליות משמעותיות, שכן לא מדובר בעבירה על חוקי מדינת ישראל. אולם בגידה יכולה להיות בעלת משמעות בבית הדין לענייני משפחה במקרים של גירושים, ומכאן החשיבות שלה.

רבים שחושדים שבן או בת הזוג שלהם בוגדים בהם עם מישהו אחר בוחרים להעסיק משרד חקירות שיבצע מעקבים וישתמש בשיטות אחרות בשביל לגלות אם יש אמת בדבר, ואז להביא את הממצאים לידי הלקוחות כדי שיוכלו לקבל את ההחלטות המתאימות עבורם.

כאשר נכנסים לשותפות

הבעיה עם הונאה כלכלית היא שגם אם הרשויות יכולות להעניש את מי שנמצא אשם בהן, לעיתים קרובות מדי הנזק הכלכלי כבר נעשה, ואת הנעשה אין להשיב. וגם את הכסף. לכן מדובר בפרקטיקה מקובלת בעולם להזמין חקירות כלכליות על אנשים פרטיים או חברות עמם אנחנו עומדים להיכנס לסוג כזה או אחר של שותפות, על מנת שניתן יהיה לדעת מבעוד מועד אם כדאי להקדים תרופה למכה ולהימנע מהשותפות מלכתחילה.

חשבו על הכסף ועל עוגמת הנפש שאפשר לחסוך עם ממצאים שמעידים שמדובר עבורנו בשותפים לא מהימנים.

כאשר יש חשד להונאת ביטוח

אחד הענפים שנשען בצורה המשמעותית ביותר על משרדי חקירות הוא ענף הביטוח. כל חברת ביטוח בארץ ובעולם מפעילה משרד חקירות כדי שיחשוף מידע במקרים בהן ישנו חשד לניסיון הונאה של אחד המבוטחים שדרש להפעיל את הביטוח.

מדובר בפרקטיקה משתלמת ביותר, שכן הונאות ביטוח עולות מדי שנה לחברות הביטוח בסכומים נכבדים ביותר, ובהשקעה פחותה בהרבה במשרד חקירות ניתן למנוע חלק לא קטן מהן.

כאשר אנחנו זקוקים למידע עסקי

חברות רבות בארץ ובעולם מפעילות מודיעין עסקי על מתחרים על מנת לתכנן את הפעילות העסקית והשיווקית שלהן עצמן ולהתכונן למהלכים של המתחרים. ישנן דרכים רבות לאסוף מידע שנחשב כמודיעין עסקי, ואחת הנפוצות שבהן היא על ידי הפעלת משרד חקירות שיכתת את הרגליים ויעשה חלק מהעבודה השחורה שרק אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים מסוגלים לעשות על הצד הטוב ביותר.

בסופו של דבר, חלק גדול מהאזרחים נזקקים בשלב כזה או אחר לשירותי משרד חקירות, ממגוון סיבות שמקצתן מנינו כאן. העבודה היסודית, השקטה והיעילה של חוקרים פרטיים עשויה לחסוך הרבה מאוד כסף והרבה מאוד עוגמת נפש. בהצלחה!

g+facebook

 
חקירות | חוקרים פרטיים | בדיקת פוליגרף | מעקבים | חוקר פרטי בגידות